Hem Sineklik Hem Perde Sistemi Zip Perde Nedir?

Zip perdelerde kullanılan teknik kumaşlar nefes alan kumaşlar olmakla birlikte dokuma tekniği sayesinde içerisinden sadece su değil, sinek ve sivrisineklere karşı da koruma sağlayarak 3 farklı özelliği tek başına kullanıcısına sunmaktadır.

Perde alan kapayıcı olarak camların görevini üstlenir,

Perde cam kapamalarında kullanılmak zorunda alan ikinci bir perde ihtiyacını ortadan kaldırır

Ve son olarak ortamdaki hava sirkülasyonunu camlar gibi engellemeyerek sineklik görevini de görür.

Zip Perdeler genellikle motorlu sistemler olarak bilinir. Standart olarak bir uzaktan kumanda veya duvar kumanda aparatı yardımıyla açılıp kapanan sistemler dilenirse, rüzgar sensörlü, yağmur sensörlü olarak da üretilebilmektedirler.

Otomasyon sistemlerine de uyumlu olarak üretilebilecek Zip Perdeler kendinden otomasyonlu olarak da üretilebilir ve evinizdeki diğer perdelerle birlikte bir tabletten, duvardan veya kumanda ile kontrol edilebilir. Örneğin ; Tek kumanda ile hem kış bahçesi için kullanacağınız perdeleri hem de evinizin perdelerini kontrol edebilirsiniz.

Zip perdeler daha önce bahsettiğimiz gibi eğimli alanlarda da kullanılabildiği için tavanlarda kullanıma uygundur.

Zip perde kullanımı oldukça kolay olan, sağlam bir yapıya sahip ve tüm çevresel şartlara dayanıklı stor perde sistemleridir. Zip perdeler üretiminde üst düzey teknolojiye sahip sistemlerdir. Kullanılan bu teknolojiyle birlikte zip perdeler çok özel ve farklı bir konuma yerleştir. Bu sayede perde konusunda kullanıcılarına sahip olduğu bu teknolojiyi yaşatacaktır. Kullanışlı stor perdelerden olan zip perdeler panjur, sineklik ve stor perde gibi bir çok araç yardımıyla edinilebilecek birçok özelliği, tek başına mekanlara kullanıcıların deneyimine sunmaktadır.